Haber

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Koşusu Tuzla’da Yapıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı nedeniyle Tuzla’da özel yarış düzenlendi. 5 kategoride 300 öğrenci yarışarak kazanmak için kıyasıya yarıştı.

Tuzla Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılını kutlamak için bir dizi özel etkinlik düzenliyor. Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi önünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Koşusu düzenlendi. Tuzla Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çankır, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kıyasıya yarıştılar

Yarış erkek, kız, erkek yıldız, kadın yıldız, erkek genç ve kadın genç olmak üzere 5 kategoride düzenlendi ve kategorilere göre minimum 1, maksimum 3 kilometre koşuldu. Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardan öğrencilerin katıldığı Cumhuriyet koşusunda sporcular kıyasıya yarıştı. Yarış sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi.

Ödüller sahiplerini buldu

Yarışmanın ardından kupa töreni gerçekleştirildi. Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan ve Tuzla Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır, kazanan sporcuları tek tek tebrik ederek kupa ve madalyalarını teslim etti.

“Çok mutluyum, çok yoruldum ama değdi”

Ulubatlı Hasan Ortaokulu’ndan Cumhuriyet yarışına katılan Umut Yılmaz, “Tuzla Belediyesi’nin düzenlediği 100. yıl yarışına gelerek küçük erkekler kategorisinde birinci oldum. Çok mutluyum, çok yoruldum ama çok yoruldum. değdi. Diğer arkadaşlarıma da başarılar diliyor, hepimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” söz konusu.

“Genç erkekler kategorisinde birinci oldum”

Kaşif Kalkavan Çok Programlı Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Muhammet Emin Bilici, “Belediyemizin düzenlediği 100. yıl koşusuna öğretmenlerimizle birlikte geldik. Genç erkekler kategorisinde birinci oldum. Buranın atmosferini çok beğendik, çok beğendik. Kendimizi daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. Bu vesileyle hepinizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.” “Sizi tebrik ediyorum” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu