Haber

4 Eylül Barajı’na Uzanan İshale Hattında Sona Gelindi

Sivas’ın içme suyu meselesini çözmek ismine Pusat İhtimam Barajı’ndan 4 Eylül Barajı’na uzanacak olan isale sınırında çalışmalar sona yaklaştı.

Sivas Belediye Başkanvekili Turan Topgül ve Lider Yardımcısı Levent Olgun, ilgili ünite müdürleri ile bir arada proje alanında incelemelerde bulundu.

İki hafta üzere kısa bir mühlet içerisinde projenin tamamlanacağını söyleyen Topgül, “Barajdaki suyun azalmasından dolayı şehrin bazı bölgelerinde su kesintileri yaşanabiliyor. Hemşehrilerimizden anlayış bekliyoruz. İnşallah yakın zamanda bu sorun tamamen ortadan kalkacak.” dedi.

Topgül, “Projenin birinci etabında yapmış olduğumuz incelemeler sonrası çalışmaların Aralık ayının 15’ine kadar tamamlanmasını öngörüyoruz. Şu anda 4 Eylül Barajı’ndaki su düzeyinin yetersiz olması, debi ile basınç düşüklüğüne yol açtığından kimi mahallelerimizde su kesintileri yaşanabiliyor. Tabiri caizse yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Son düzlükteyiz. 10 ile 15 gün içerisinde bu çalışmaların sonlanmasını hedefliyoruz. Tüm hemşehrilerimizden bu mevzuda biraz daha anlayış ve sabır bekliyoruz.

Çalışmaların kazasız belasız vaktinde tamamlanabilmesi için 20 farklı takım 53 iş makinesi 250 arkadaşımızla birlikte hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Hava şartlarının bize müsaade ettiği mühlet zarfında rastgele bir olumsuzluk yaşanmaz ise 15 Aralık tarihi itibariyle su probleminin büsbütün tahlile kavuşturulduğu bir Sivas olacağını düşünüyoruz. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu