Haber

Adam 15.000 40 kg peynirin altında öldü

74 yaşındaki İtalyan iş adamı, 40 kg’lık yük ile 15 bin peynir çarkı zincirinin üzerine düşerek ezildi. Giacomo Chiapparini, büyükbabasının İtalya’nın Lombardiya kentindeki fabrikasında bir raf çöktüğünde ve 15.000 peynir çarkı yere düştüğünde ezilmiş halde bulundu.

Grana Padano çarklarını çevirmek için bir makine kullandığı düşünülen Giacomo, 15.000 peynir çarkının sallanmasıyla birlikte metal rafın çöktüğünü gördü ve ürün düşmeye başladı.

İtfaiye ekipleri, Lombardiya’daki çiftliğine çağrıldı ve yaklaşık 12 saat peynirleri inceledikten sonra iki çocuk babası Giacomo’yu ölü buldu.

Bir komşu, İtalyan haber kuruluşu Il Giorno’ya, “Gök gürültüsü gibi bir ses duyduk ve ardından itfaiyeciler geldi” dedi.

Komşu Milena şunları ekledi: “Çalışkandı, kendini sıfırdan inşa etti ve 20 yıl önce bir çocuğunu kaybetme trajedisini yaşamak zorunda kaldı.

“Onun sayesinde birçok insan iş buldu, çok cömert bir insandı.”

Yerel tarım bölgesinin lideri Bortolo Ghislotti, ailelerinin peynir tekerleklerini kurtarmak ve çöpe atılmadan önce iklim kontrollü bir depoya nakletmek için zamanla yarıştığını sözlerine ekledi.

Kalan peynirleri kaldırma çabaları, daha fazla rafın bir anda çöküp çökebileceği endişesiyle sekteye uğruyor.

narmanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu