Haber

Bakan Yerlikaya açıkladı: Küçükçekmece saldırısında tutuklu sayısı 17’ye çıktı

AK Parti İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanı adayı Aziz Yeniay’ın seçim kampanyası sırasında silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili soruşturma sürüyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Kampüsü’ndeki saldırı ve soruşturmaya ilişkin açıklama yaptı.

Küçükçekmece’de dün meydana gelen silahlı saldırıda bir vatandaşın ağır yaralandığını hatırlatan Yerlikaya, “Şu ana kadar 57 farklı adreste yapılan operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı. Ayrıca 3 adet ruhsatsız silah ele geçirildi. Operasyonlar devam ediyor.”

Bakan Yerlikaya, diğer seçimlerde olduğu gibi İçişleri Bakanlığı olarak 31 Mart Yerel Yönetimler Genel Seçimleri’nin huzur ve güven içerisinde gerçekleşmesi için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ve almaya devam ettiklerini belirtti.

Yerlikaya, “Şehir eşkıyalarına, organize suç örgütlerine, halkımızın huzurunu bozmaya çalışanlara, milletimizin canını, malını tehdit eden suç örgütlerine karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Halkımızın huzurunu bozanların huzurunu bozmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

golbasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu