Ekonomi

Bitcoin fiyatı kritik seviyeye geri döndü

ABD CFTC, kripto ticareti ve türev kurallarını ihlal ettiği için Binancealeyhine dava açtıktan sonra bitcoin27.000$ seviyesini başarıyla tuttuktan sonra fiyat %6’nın üzerine çıktı ve 28.500$’ın üzerine çıktı.

XRPBitcoin, en güzel altcoinler arasında %18’in üzerinde artışla ralliye liderlik ederken, daha geniş kripto piyasası büyük bir toparlanma gördü. Kardan(ADA) fiyatı %12, Ethereum(ETH) %6, Çokgen ( MATİK) Ve solmak(SOL) %8 arttı.

Dow Jones, S&P 500 ve NasdakVadeli kontratlar Çarşamba günü %1 civarında toparlandı ABD Doları Endeksi (DXY) 102.5’e düştü. Kripto Açgözlülük ve Kaygı Endeksi, “Açgözlülüğü” temsil eden 57 puana sahiptir.

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes2023’teki Bitcoin boğa piyasasının FUD ve kötüleşen piyasa koşulları tarafından desteklenip desteklenmediğini tartışıyor.

Balinalar Bitcoin fiyatını yükseltiyor

CryptoQuant verileri, balinaların türev borsalarında hala aktif olduğunu ortaya koyuyor. Balina birikimi, Binance FUD karşısında kripto piyasasının toparlanmasını tetikledi.

Zincir üstü analiz, vadeli işlem borsalarına yüksek bir para akışı olduğunu ortaya çıkardı. Yüksek akış, balina birikim döngüsünü, düşük fon akışı ise balina dağıtım döngüsünü gösterir.

Genel olarak, balinaların birikmesi BTC fiyatının önemli ölçüde artmasına neden olur. Balinalar, fiyat 27.000 doların altında işlem görürken tabandan Bitcoin biriktirme fırsatından yararlandı. Balinalar, piyasadaki düşük likidite nedeniyle Bitcoin fiyatını yükseltmek için vadeli işlem borsalarını kullandı. Ancak, muhtemelen kripto pazarında oynaklığın artmasına neden oldu. Yatırımcılar, bir sonraki atılım için yaklaşık 29.000 ila 30.000 $ arasında onay arıyor.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu