Yaşam

Borusan Contemporary Çocuk Atölyeleri Şubat’ta da devam ediyor

Borusan Contemporary, farklı yaş gruplarındaki çocuklara yönelik hazırladığı eğlenceli ve öğretici atölye çalışmalarına bu hafta da devam ediyor. Çocuklar atölyelerinde neon heykellerle tanışacak, sinema ve bilim üzerine sohbet edecek, doğadan ilham alacak ve üç boyutlu yaratıcı çalışmalar gerçekleştirecek.

Sanat ve doğa üzerine bir atölye

4-6 yaş grubu için 10 Şubat Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirilecektir. Pat Pat Papatya Atölyede Borusan Contemporary’nin mevcut stantlarındaki “Aritmi” ve “Dijital Mitolojiler”den seçilmiş eserler aracılığıyla çocuklarla sanat ve doğa arasındaki bağlantı üzerine sohbet edilecek. Ardından Amerikalı sanatçı Jennifer Steinkamp’ın “Papatya Zinciri” adlı eserinden yola çıkan çocuklar, aileleri eşliğinde rengarenk kağıtları kesip katlayacak ve elde ettikleri kağıtlara şekil vererek kendi papatyalarını oluşturacaklar. Atölye sonunda tüm papatyalar bir araya gelerek çocukların yanlarına alıp odalarının duvarlarına asabilecekleri yaratıcı bir çalışmaya dönüşecek.

Sinema ve bilim bu atölyede bir araya geliyor

8-12 yaş grubu için 10 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’da gerçekleştirilecektir. Zoetrope ile Çizgili Dünyalar Atölye “Aritmi” stand tipiyle başlayacak. Daha sonra sanat ve bilim arasında köprü kuran ve bu iki dünyanın birbirine dokunmasını sağlayan Mat Collishaw’un eserleri incelenecek ve çocuklarla sohbet edilecek. Atölyenin ikinci aşamasında çocuklar, animasyon ve sinemanın habercisi sayılan zoetrop ile “Çalan Sirenler” adlı eser aracılığıyla tanışacak. Sinema ile bilimi bir araya getiren bu atölyede çocuklar görsel hareket ve hayal gücünü bir araya getirerek farklı malzemeler kullanarak kendi zoetroplarını tasarlayacaklar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu