Haber

Depremde hasar gören bina korkuttu

Depremde hasar gören bina korkuttu

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki konutlarının yanındaki binanın depremde hasar gördüğünü ve tehlike oluşturduğunu öne süren aile, büyük tedirginlik yaşadıklarını söyledi.

Türkoğlu ilçesinde hasar gören binanın yanındaki 3 katlı evde oturan Battal ailesi, binanın kendi evlerinin üzerine çökeceğinden endişe ediyor. 3 çocuk annesi Cennet Battal, “Konutumuz depremde hafif hasar gördü ama yan binada deprem sonrası ağır hasar oluştu. Bir miktar kayma da var. Ama burada orta derecede hasarlılar ve uyuyamıyoruz. Burada rahatız. Artçı sarsıntılar devam ediyor ve çocuklarımız huzursuz. Çünkü bina çöktüğünde biz “Eşim ve çocuklarım hepimiz tehlikede. Binanın bir an önce incelenmesini hatta yıkılmasını talep ediyoruz. Bu bina bize gelsin ‘Binada kayma yok sıkıntı yok gönül rahatlığıyla oturun’ deyin, biz arayıp oturmayacağız” dedi.

Hüsne Battal ise, “Depremde enkazdan çıktık, o endişeyi yaşadık. Şimdi burada oturuyoruz. Ama oturduğumuz evin yanındaki bina hasarlı. Doğal olarak uyanıyoruz.” Geceleri uykumuzdan korkuyla uyanıyoruz. Bunları yaşamak istemiyoruz.”

9 yaşındaki Gülce Battal, “Bu bina üzerimize çökebilir. Çok korkuyoruz rahat oynayamıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu