İş

Depremde iş yerini ve evini kaybeden kadının atölyesi 7 kişiye istihdam sağlıyor

Depremde 2 iş yerini ve evini kaybeden afetzede kadının konteyner işyerinde kurduğu atölye, 7 kişiye geçim kaynağı oldu.

HATAY – Depremin vurduğu Hatay’da 2 işyeri ve evi yıkılan afet mağduru Cemre Güler, konteyner işyerinde kurduğu tekstil atölyesiyle 7 kişiye istihdam sağladı.

Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay’da çok sayıda vatandaşın hayatını olumsuz etkiledi. Yüzyılın felaketiyle harap olan Antakya’da yaşayan 27 yaşındaki Cemre Gülleri’nin iki iş yeri ve konutu da depremde yıkıldı. Tüm olumsuzluklara rağmen hayattan vazgeçmeyen başarılı kadın, ailesinin desteğiyle Antakya ilçesindeki prefabrik işyerinde hayata yeniden başladı. Depremin ardından maddi imkan sağlayarak gerekli makine ve teçhizatı temin eden Güler, dokuma işleri ürettiği atölyesinde çalışmaya başladı. Depremden önce 15’e yakın çalışanı olan Güler, prefabrik tekstil atölyesinde şu anda 7 kişiye istihdam sağlıyor.

“Tüm depremzedelere her şeyin daha iyi olacağını söylemek istiyorum”

Prefabrik işyerinde ürettiği iş elbiselerini Türkiye’nin 81 iline gönderdiğini belirten Cemre Güler, “6 Şubat’ta büyük bir deprem yaşadım. 2 iş yerimi kaybettim, çöktü, evimiz çöktü. Yakınlarım vefat etti. uzaktayım. Depremden güçlü çıktım. Artık hayata tutunmam gerektiğini anladım.” Yaptım. Yeni işyerimde faaliyetlerime devam ediyorum. Burası bir konteyner işyeri. 2 iş yerim burada. Şu anda 7 personelim var. Depremden önce daha fazla personelim vardı ama bir yerden başlamak gerekiyordu. İşimde deprem öncesine göre bir azalma var ama çok şükür. Ürünlerimi Türkiye’ye gönderiyorum. “Türkiye’nin 81 iline satıyorum. Özel sipariş alıyorum. Tüm depremzedelere her şeyin daha iyi olacağını söylemek istiyorum” dedi.

Güler’in işyerinde çalışan Yakup Çalışkan, geçmişte birlikte çalıştığı genç kadınla yollarının yeniden kesiştiğini belirterek, “6 Şubat’ı hatırlamak istemiyoruz. Çok üzücü bir felaket yaşadık. Deprem oldu. , yakınlarımızı kaybettik. Ben Cemre Hanım’ın eski çalışanıyım, şimdi yeniden onunla çalışmaya başladım.” “Allah razı olsun, ekmeğimizi kazanıyoruz. Emir aldığımız sürece çalışıyoruz, elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu