Ekonomi

Depremzedeler için SPL’den 2023 sonuna kadar ücretsiz sınav hakkı

Deprem sonrası olağanüstü hal ilan edilen illerde (Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay) ikamet edenler için Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş. (SPL), 2023 yılı sonuna kadar tüm sınav merkezlerinden sınava gireceklerdir. başvurularından ücret alınmayacaktır.

SPL’den yapılan açıklamada, deprem felaketinden sonra etkilenen vatandaşlar için atılan adımlara SPL tarafından da destek verildiği belirtildi.

Açıklamada, “SPL’nin internet sitesi ve sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, olağanüstü hal ilan edilen illerimizde (Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay) 6 Şubat depreminin ardından depremin tarihi prestijini taşıyan konutlar Yurt genelindeki tüm sınav merkezlerinde geçerli olacak adaylardan 2019 yılına kadar yapacakları sınav başvurularında ücret alınmayacağı açıklandı. 2023 sonu denildi.

Tüm hizmetlerinde dijital teknolojileri aktif olarak kullanarak birçok yeni uygulamayı hayata geçiren SPL’nin şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Erzurum, Samsun ve Gaziantep’te elektronik sınav merkezleri bulunmaktadır.

Elektronik lisanslama sınavlarına girmek isteyen adaylar SPL Başvuru Sistemi üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu