Haber

Dilan Polat’ın Türk Yargısı ve Adaleti ile ilgili haykırdığı paylaşımı tepki odağı oldu

Dilan Polat ve Engin Polat cephesinde hareketlilik hız kesmeden devam ediyor. Hakkında her gün yeni bir iddianın ortaya çıktığı Polat çifti, uzun süredir sürdürdükleri sessizliği bozarak açıklama yaptı. Açıklamanın ardından yeniden gündeme gelen Dilan Polat, sosyal medyada kendisine yüklenenlerle ilgili paylaşımıyla tüm gözleri üzerine çekti.

Kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve yasa dışı bahis iddialarıyla gündeme gelen Dilan ve eşi Engin Polat, gündemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor.

Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) hazırladığı raporda, Polat çifti hakkında “100 milyon liralık şüpheli işlem olabileceği” iddiaları ortaya çıktı.

Mal varlıklarına el konulan ve yurt dışına çıkışları yasaklanan Dilan Polat ve Engin Polat’ın işyerleri de basıldı.

Hakkında her gün yeni bir tez ortaya atılan Polat ikilisi, oldukça aktif kullandıkları sosyal medyadaki paylaşımlarını sanki susma yemini etmiş gibi durdurdu.

Gündemdeki çift, özür dileyerek suskunluklarını bozdu ve “Her insan gibi bizim de insani kusurlarımız var. Çeşitli insani ve dünyevi sebeplerden dolayı ahlâk ve edepten kaynaklanan bazı aşırılıklar, ganimetler, gösterişler yaşadık. “

Üç şirketinin naylon olduğu iddia edilen Dilan Polat, bu uzun açıklamanın ardından kendisini eleştirenlere Twitter’dan yanıt verdi.

Polat, şu açıklamayla dikkat çekti: “Sosyal medyayı mahkeme, kendilerini ise savcı ve hakim görenler unutmasın ki Türk yargısı er ya da geç adaleti tesis edecektir.”

Tabii Dilan Polat’ın attığı bu tweet avukatlardan ve sosyal medya kullanıcılarından gelen tepkilerin odağı oldu.

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Konuyla ilgili düşüncelerinizi de çok merak ediyoruz.

Haydi yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu