Haber

Diyarbakır’da sivil toplum kuruluşları “Büyük Aile Buluşması” düzenledi

Diyarbakır’da sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla oluşturulan Aile Meclisi tarafından “Büyük Aile Buluşması” yapıldı.

“Aile toplumun, insanlığın temelidir” sloganıyla merkez Sur ilçesindeki Ulu Cami önünde gerçekleştirilen etkinliğe katılanlar, “Aileni, neslini koru”, “Çocuk haczi insanlık suçu”, “Hanımlarınız size Allah’ın emanetidir” yazılı dövizler taşıdı.

Buradan tekbirler eşliğinde Dağkapı Meydanı’na yürüyen küme ismine açıklama yapan Aile Meclisi Genel Lideri Adem Çevik, toplumun ahlakını bozan şahısların yalnızca aileye karşı değil, insanlığa karşı da savaştığını söyledi.

İnternet sitelerinin ya da birtakım dernek ve vakıfların kapatılmasının yetmeyeceğini belirten Çevik, aileyi yıkanların kamu kurumlarında vazife alamaması gerektiğini tabir etti.

Sivil toplum kuruluşları ismine konuşan Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV) Lideri Tayyip Elçi ise bir ortaya gelmelerindeki hedefin, ailelere, gençlere, çocuklara ve birçok pahaya yapılan her türlü bozguncu ve sapkın ataklara karşı olduklarını tek bir ağızdan haykırmak olduğunu belirtti.

Elçi, “Gençlerimizin ahlakını bozmak, ailelerimizin dini ve klasik yapısını tahrip etmek için çalışan bozuk zihniyetli güruha karşı dimdik ayakta olduğumuzu göstermek için burada toplandık. İslam medeniyetinin varisleri olarak ailemizi, kuşağımızı, ahlak ve maneviyatımızı, birlik ve beraberliğimizi bozmayı maksat alan kökü ister dışarıda, isterse içerde olsun, tüm fitne, fesat ögelere karşı uğraş etmeye kararlıyız. Zira ailemiz, çocuklarımız, dini ve ahlaki kıymetlerimiz kırmızı çizgimizdir.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu