Haber

Efes Belediye Başkanı Selçuk, Filiz Ceritoğlu Şengel: Hatay’da 8 Mart Mesajı 8 Mart Olsun İnsanca Yaşarız

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, deprem bölgesinde dayanışma çalışmalarını sürdürüyor. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Hatay’dan canlı yayın yapan Önder Ceritoğlu Şengel, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın ardından; “Mücadelemizin tüm insanlık için devam edebileceği ve dimdik durmaya çabalayacağımız zamanlar olsun. İşbirliğine devam edeceğiz. Lütfen el ele olmaktan ve biraz da olsa katkı sağlamaktan vazgeçmeyelim. Önümüzdeki 8 Mart’ı gerçekten başka bir şekilde kutlayalım. İnsan haklarının başarısını kutlayalım. Öncelikle bu ülkede insanca yaşama söylemlerinin gerçeğe dönüştüğü bir 8 Mart olsun. Kadın, erkek, genç fark etmeksizin bu ülkede insanca yaşadığımızı söylediğimiz 8 Mart’ımız olsun” dedi.

Yardım malzemelerini depremden etkilenen vatandaşlara en sağlıklı şekilde ulaştırmak için bölgede bulunan Önder Ceritoğlu Şengel; “Artık Hatay Antakya’dayız, Defne’ye çok yakınız. Az önce yardımların dağıtıldığı bir parka gittik. Biliyorsunuz depremin ikinci veya üçüncü günü Malatya’ya gittim. Dün Osmaniye Yarbaşı’ndaydık. Ardından Kahramanmaraş’a gittik. Durum her yerde felaket ama Hatay’dayız ve söylenecek sözlerin tükendiği noktadayız. Hatay gerçekten yok oldu. “Geçtiğimiz tüm yol boyunca neredeyse tüm evler yıkıldı” dedi.

DAYANIŞMA İLE BİRLİKTE DURMAK ZORUNDA OLAN İNSANLARIZ

Önder Ceritoğlu Şengel, Hatay’daki yıkımın boyutunun çok büyük olduğunu ve halkın çok sayıda acil ihtiyacı olduğunu belirterek; “Bu bir dayanışma, işbirliği değil. Dayanışma dikey bir şeydir. Biz dayanışma insanlarıyız, yan yana durmasını bilen insanlarız. Bizler yan yana durmak için mücadele etmesi gereken insanlarız. Dayanışma ile yan yana durmaya devam etmeliyiz. Hiçbir gündem maddesi bu alanlardaki ihtiyaçlar kadar değerli olamaz. Bunu unutmadan, daha önce de söylediğim gibi, ritmimizi bozmadan dayanışmayı sürdürmek zorundayız. Çünkü bir sonraki Hatay ziyaretimizi bu keşfin hemen ardından yapacağız. Bundan sonra Hatay’ın el ele tutuşması, safların sıkılması için bunu yapacağız. Bu yüzden suya, çadırlara, erzaklara, hijyenik ekipmanlara, muhtemelen çocuklar için bir kitap ne varsa ihtiyacımız var. Bunların hepsini rutin bir şekle sokacağız. Tırımız, burada kurulan nezih merkezlere ve doğrudan halka ulaştıran merkezlere ulaştırmak üzere yola çıkacak, bir an önce hayata geçirip yeni yapacağımız tırı Hatay’a kazandıralım, dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

dernekpazarihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu