Haber

Hindistan’da Şiddetli Yağmur Alarmı

Hindistan Meteoroloji Dairesi (IMD), Maharashtra, Uttar Pradesh, Pencap ve Telangana eyaletleri için şiddetli ve orta şiddette yağış uyarısı yayınladı.

Hindustan Times’ın haberine göre meteoroloji yetkilileri, bu 4 eyalette şiddetli ve orta şiddette yağışın 3 gün boyunca etkisini göstereceğini kaydetti.

Son günlerde Hindistan’ın kuzey ve güney eyaletlerini etkisi altına alan yağışlar, Delhi Ulusal Başkent Bölgesi’nde belirli bölgelerde trafiğin aksamasına neden olurken, bazı yerlerde su baskınları meydana geldi.

IMD, Maharashtra, Uttar Pradesh, Punjab ve Telangana eyaletleri için şiddetli ve orta şiddette yağış uyarısında bulunurken, Delhi Ulusal Başkent Bölgesi’nde yarına kadar hafif ve orta şiddette yağış etkili olmaya devam edecek.

Hindistan’ın finans başkenti olarak bilinen Maharashtra eyaletindeki Mumbai ve Thane şehri için IMD, daha önce açıkladığı turuncu alarm seviyesini korudu. Meteoroloji Dairesi, aynı ilin Raigad bölgesi için “kırmızı alarm” verdi.

Öte yandan yetkililer, Uttar Pradesh eyaletine bağlı Noida ve çevresinde ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde şiddetli yağışlar nedeniyle eğitime ara verildiği bilgisini paylaştı.

Telangana’da dün etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle ilin doğusunda 28 Temmuz’a kadar “kırmızı alarm” verildiği açıklandı.

IMD’nin 4 seviyeli uyarı sisteminde “yeşil” normal, “sarı” uyarı, “turuncu” uyarı ve “kırmızı alarm” harekete geç anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu