Haber

İmam babanın en acı görevi: Öldürülen üniversite öğrencisi oğlunun cenaze namazını kıldırdı

İmam babanın en acı misyonu: Öldürülen üniversite öğrencisi oğlunun cenaze namazını kıldırdı

AMASYA – Samsun’da tartıştığı kişi tarafından bıçaklanması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Abdüssamet Bakır (25), memleketi Amasya’da son seyahatine uğurlandı. Gencin cenaze namazını imam hatip olan babası Recep Bakır kıldırdı.

Edinilen bilgiye nazaran, Samsun’un Atakum ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi’nde, işletme kısmı son sınıf öğrencisi Abdüssamet Bakır ile konutlarına gelen mesken arkadaşının arkadaşı Baran Ö. ortasında tartışma çıktı. Hengameye dönüşen olayda bıçaklanan Bakır hayatını kaybetti. Kendisini bıçakladığını ileri sürdüğü gencin elindeki kelebek bıçağı aldığı argüman edilen Baran Ö., Bakır’ı aynı bıçakla kalbinden ve sol bacağından bıçaklayıp motosikletine binerek özel bir hastaneye gitti. Bir lokantada motosikletli kurye olarak çalıştığı öğrenilen ve hastanede tedavi altına alınan Baran Ö., kendisini bıçaklayan genci bıçakla yaraladığını ileri sürdü. Olayın olduğu apartmana giden polis ekipleri üniversite öğrencisi Abdüssamet Bakır’ı apartmanın girişinde meyyit olarak buldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bakır’ın cenazesi getirildiği Amasya’da Hazreti Ömer Camii’nde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Tekirdede Mezarlığı’na defnedildi. İmam hatip olan babası Recep Bakır, en acı misyonunu yaparak oğlunun cenaze namazını kıldırdı. Meslektaşları ve yakınları 2 çocuğu daha olan acılı babanın kederini paylaşmaya çalıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu