Haber

Kahramanmaraş depreminde ölü sayısı ne kadar oldu? Kahramanmaraş depreminde son durum nedir?

Kahramanmaraş ‘nın Pazarcık ilçesinde dün saat 07.7’de 4.17’de; Elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7.6 büyüklüğünde deprem olurken, Gaziantep’te 6.4 ve 6.5 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Kahramanmaraş depreminde ölü sayısı kaç oldu? Kahramanmaraş depreminde son durum nedir? sorularına yanıt arıyor. Kahramanmaraş depreminde ölü sayısı ve Kahramanmaraş depreminde son durum gündeme geliyor. Kahramanmaraş depreminde ölü sayısı kaç oldu? Kahramanmaraş depreminde son durum nedir? Detaylar burada…

KAHRAMANMARAŞ SARSALYASINDAKİ MEYYİT SAYISI KAÇ KAÇTAYDI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem bölgesindeki son durumu anlatarak, “Sahada olmayan ekip yok. Depremin yol açtığı aksamalar nedeniyle bulundukları yerden deprem bölgesine gelmeleri biraz zaman aldı. hava şartları Türkiye’den ve yurtdışından birçok grup görev başında Kahramanmaraş’ta tespit edebildiğimiz 941 bina tamamen yıkıldı Şimdiye kadar 600 hemşehrimizi toprağa verdik Herkes, arama kurtarma ekiplerimiz tüm gayretlerini sarf ediyor. enkaz altında kalan vatandaşlarımızı oradan canlı olarak kurtarmak için.” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem 10 ilde yıkıma neden olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 894’e yükseldi. 34 bin 810 kişinin de yaralandığı depremde ağır hasar gören 10 ilde 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi.

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE SON DURUM NEDİR?

7.7 büyüklüğündeki depremin ardından 13.24’te bir deprem daha meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde olan depremin büyüklüğü 7.6 olarak kaydedildi. Deprem Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da yıkıma neden oldu.

Tüm birebir bağışlarınız için illerde valiliklerimiz, kaymakamlıklarımız ve tüm AFAD il müdürlüklerimiz bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirsiniz.

Öncelik Gereksinimleri Listesi ?? pic.twitter.com/2QxFTBArIg

— AFAD (@AFADBaskanlik) 7 Şubat 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu