Haber

Kocaeli Çayırova’da trafik yoğunluğu tarih olacak

KOCAELİ (İGFA) – İnşa ettiği köprü, yol ve kavşaklar ile kent trafiğine nefes aldıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yeni ulaşım ağları açmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir, Çayırova ilçesinde TEM Temas Yolu üzerinde yer alan “Turgut Özal Köprüsü İkileme ve Yol Yapım” işinde sona yanlışsız yaklaşıyor.

Köprü üzerindeki araç yığılmalarının önüne geçecek olan projede daha evvel ek köprünün üç ayağının üzerine 32 metre uzunluğunda 20 adet kiriş yerleştirilmişti. Kiriş montajından sonra yere tabliye betonu döken ve izolasyon imalatı yapan takımlar, öteki işlerde de kıymetli bir aralık kat etti.

İLAVE KÖPRÜYE 75 TON ASFALT SERİLDİ

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın denetiminde devam eden çalışmalarda son olarak ek köprünün asfalt serimi gerçekleştirildi. Bu kapsamda 65 metre metre uzunluğunda, 10.75 metre genişliğinde olan köprünün tabanına 75 ton aşınma katmanı asfaltı serildi. Takımlar önümüzdeki günlerde oto korkuluğu, yaya korkuluğu ve antivandalizm çit sistemleri imalatlarını yapacak.

Bu ortada proje kapsamında genişlemesi planlanan Turgut Özal Caddesi, Tuna Caddesi, Namık Kemal Caddesi’nde ise altyapı ve üst yapı çalışmaları devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu