Haber

Korkutan gelişmenin ardından müjdeli haber açıklandı

Elazığ’da korkutan manzara: 550 metreden vurulan Keban Barajında ​​tam 83 yıl sonra ortaya çıktı!

Tarihin en kurak kış dönemini geride bırakırken baraj doluluk oranları çok düşük seviyelerde kaldı. Meteoroloji’den alınan son verilere göre, yağışlı havanın çok sayıda etkili olması beklenirken, barajlar için yeni bir umut doğdu.

HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Kuraklıktan en çok etkilenen illerin başında gelen İstanbul’da Pazar günü yağışlı, en yüksek sıcaklığın ise 17 derece olması bekleniyor.

 

Yeni haftaya girerken Marmara Bölgesi’nde yağmur, Orta Karadeniz Bölgesi’nde ise gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

YILDIRIM SALI GÜNÜ PATLAYACAK

Gök gürültülü sağanak yağışın salı günü Ankara’dan başlayarak batıdaki tüm illerde hissedilmesi bekleniyor. MGM’den gelen son dakika haberine göre sel ve sellere karşı dikkatli olunması gerektiği açıklandı.

AKIŞA DÜŞTÜ

İstanbul’da yağışların mevsim normallerinin altında kalması vatandaşlarda kuraklık endişesini de beraberinde getirdi. Geçen haftaki yağışlı hava barajlarda bir miktar artış sağladı.

Ancak barajların doluluk oranı yine de beklenenin altında kaldı…

İSKİ, 1 Nisan tarihli baraj doluluk oranlarını paylaştı. Edinilen bilgiye göre İstanbul barajlarının doluluk oranı yüzde 39,59 olarak kaydedildi. İşte İstanbul barajlarında son durum…

 

SON 22 YILIN KURU OCAK VE ŞUBAT AYI

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. ilkbaharda beklenen soğuk ve yağışlar, daha da önemlisi kuraklık, su sıkıntısı, tarımsal üretim, verim ve kalite sorunları yaz aylarında bizleri bekliyor.”

haber-aglasun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu