Haber

Özbek şarkıcı Shohjahon Jo’rayev, Türkiye’nin acısını klibi ile paylaştı

Özbek müzisyen Shohjahon Jo’rayev, Özbek şair Bobur Bobomurod’un “Bugün derdim Türkiye” adlı eseriyle Türk halkına başsağlığı diledi.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye maddi ve manevi destek geliyor.

Özbek şarkıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda deprem haberinden bir klip yayınladı.

Jo’rayev’in Türkiye’de yaşanan deprem felaketinden duyduğu acıyı anlatmak için hazırladığı klipte şu sözler yer alıyor:

“Ah sana gelen, bana gelen Türkiye’m, dertlerim Türkiye oldu bugün. Ah, ben bazen hayattan yoruldum, gönlümün bir köşesine geldim, kanaatimi diledim. Gönül sana geldi Türkiyem geldi dertlerim bugün dertlerim oldu Türkiyem.

Güzel topraklarında gezintiye çıktım. Mavi denizde yüzdüm. Seni kendim gibi biliyordum. Sana gelen bana gelen Türkiye’m, ben bugün Türkiye’yi dert ederdim.

Aslında bu deprem gönüllerde oldu. Aklım sende kaldı hasretlere düştüm. Gözlerim onu ​​açık bir yerde buldu. Sana ne gelirse bana da o gelir Türkiyem.

Her zaman teşekkür ederim kardeşim, dostum. Düşmandan, musibetten, acizlikten, Allah bütün musibetlerden korusun. Sana gelen bana gelen Türkiyem, bugün senin derdin Türkiye benim derdim oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu