Yaşam

Rahat ve Esprili Kişiliğiyle Komedi Filmlerinin Efsanesi Owen Wilson Başrollü Harika Filmler

Merhaba. Owen Wilson’ı nasıl öğrendik? Cevap veriyorum, komik olduğunu biliyorduk. Ben Stiller ile oynadığı harika filmler, bu adamı hiç şüphesiz komedi türünün en sevilen oyuncusu yaptı. Owen Wilson’a olan aşırı hayranlığımı dile getirmeden önce, onun en iyi filmlerinden bazılarını sunmak istiyorum. İşte Owen Wilson’ın en sevilen filmleri!

İzlemenin tadını çıkarın!

16. Kraliyet Tenenbaumları (2001)

Film, üç başarılı kardeş Chas, Margot ve Richie ile geçmişte onları terk ettikten sonra bir an önce bir şeyler yapmak isteyen babalarının hayatını anlatıyor. Owen, tüm bu devam eden aile dramı sırasında Margot ile bağları olan bir romancı olan Eli Cash rolünü oynuyor.

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Gene Hackman, Gwyneth Paltrow, Anjelica Huston

15.Zoolander (2001)

Film, Malezya başbakanına suikast düzenlemeye çalışan şeytani bir ekibin üyesi olan Derek’in hayatına odaklanıyor. Başlangıçta rakip bir model olan ancak daha sonra Derek ile arkadaş olan Owen Wilson tarafından canlandırılan Hansel, suikastı durdurmasına yardım etmeyi kabul eder. Sinema oldukça eğlenceli ve moda endüstrisine farklı bir açıdan bakıyor.

Yönetmen: Ben Stiller

Oyuncular: Ben Styles, Owen Wilson, Christine Taylor

14. Düşman Hattının Arkasında (2001)

Bu filmde Owen Wilson, bir keşif görevi sırasında biraz pervasızca davranıp Bosna savaşı sırasında bir Sırp askeri üssünün fotoğrafını çeken ve ardından Sırp hava savunmasının birkaç kez karşılık vermesiyle başını belaya sokan bir ABD Donanması savaş pilotu rolünü oynuyor. yerden havaya.

Yönetmen: John Moore

Oyuncular: Gene Hackman, Owen Wilson, Gabriel Macht

13. Steve Zissou ile Suda Yaşam (2004)

Bu film, arkadaşını avlayıp yiyen bir jaguar köpekbalığından intikam almak isteyen ve bunun hakkında bir belgesel çeken eksantrik bir deniz bilimcisi hakkında bir drama-komedidir. Kimse sponsor olmaya istekli olmasa da, Owen Wilson’ın karakteri Ned ilgi odağı haline gelir. Belgesele sponsor oluyor ve Bill’in olası babası olduğunu düşünüyor, bu da birkaç komik duruma yol açıyor.

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Bill Murray, Owen Wilson, Anjelica Huston

12. Kaçış Yok (2015)

Film, Owen Wilson’ın parlak bir iş fırsatı elde etmek için ailesiyle birlikte Güney Asya’ya taşınan ancak silahlı bir isyana yakalanan Jack Dwyer rolünü oynadığı bir hayatta kalma hikayesidir. Şimdi hayatta kalmalı, ailesini korumalı, yabancıları infaz eden silahlı isyancılardan kaçmalı ve Amerikan Büyükelçiliğine gitmelidir. Film, diğer Owen Wilson filmlerinin çoğundan daha fazla aksiyon ve gerilim içeriyor.

Yönetmen: John Erick Dowdle

Oyuncular: Lake Bell, Pierce Brosnan, Owen Wilson

11. Starsky ve Hutch (2004)

Starsky and Hutch, Owen Wilson’ın yine Ben Stiller’la oynadığı bir komedi filmi. İkili bu kez 70’lerden bir diziyi uyarlıyor. Birbirine tamamen zıt iki polis, Hutch (Owen Wilson) ve Starsky (Ben Stiller), uyuşturucu baskınlarını yakalamak için birlikte çalışırlar. Komedi aksiyon sahneleriyle dolu olan sinema, ikiliyi ünlü yapan sinemalardan biridir.

Yönetmen: Todd Phillips

Oyuncular: Ben Styles, Owen Wilson, Snoop Dogg

10. Marley ve Ben (2008)

Başrollerini Owen Wilson ve Jennifer Aniston’ın paylaştığı film, köpeklerinden epeyce hayat dersi alan bir gazeteci çiftin hayatı etrafında dönüyor. Çift, kendi mesleki ve kişisel yaşamlarını yönetirken ve şekillendirirken Marley’i eğitmeye ve disipline etmeye çalışıyor.

Yönetmen: David Frankel

Oyuncular: Owen Wilson, Jennifer Aniston, Eric Dane

9. Ebeveynlerle Tanışın (2000)

Filmde Ben Styles erkek bir hemşire rolünü oynuyor ve kız arkadaşına bir aile düğününde evlenme teklif etmeyi planlıyor. Owen Wilson, Ben’in kız arkadaşının eski nişanlısını oynuyor. Film, erkek hemşire olurken karşılaşılan durumları ve insanların bu durumlara nasıl tepkiler verdiğini anlatan çok komik bir film.

Yönetmen: Jay Roach

Oyuncular: Ben Stiller, Robert De Niro, Teri Polo

8. Staj (2013)

Bu, Nick ve Billy’nin modası geçmiş oldukları için kovulan çok konuşkan iki satıcı olduğu güzel bir komedi filmi. İkili, staj için Google’a başvurur ve benzersiz sunumlarıyla şaşırtıcı bir şekilde dikkat çeker. Owen Wilson’ın Nick rolündeki filmi, orta yaşlı profesyonellerin çağdaş iş dünyasının bir parçası olmasının ne kadar zor olabileceğini gösteriyor.

Yönetmen: Shawn Levy

Oyuncular: Vince Vaughn, Owen Wilson, Rose Byrne

7. Darjeeling Limited (2007)

Film, yakın zamanda babalarını kaybettikten sonra trenle Hindistan’a giden üç kardeşin duygusal yolculuğunu konu alıyor. Owen Wilson, kardeşleriyle bağlarını geliştirmek için bu geziye öncülük eden en büyük erkek kardeş rolünü oynuyor.

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman

6. Harika (2017)

Wonder, özel bir çocuğu olan Manhattanlı bir ailenin hikayesidir. Julia Roberts ve Owen Wilson, çocuğun normal bir okula alışmasının temel dayanağı olan ebeveyn rollerini oynuyorlar.

Yönetmen: Stephen Chbosky

Oyuncular: Jacob Tremblay, Owen Wilson, Izabela Vidovic

5. Şişe Roketi (1996)

Bottle Rocket çok başarılı bir film değildi ama bir soygun yapıp yola çıkan akli dengesi yerinde olmayan iki arkadaşın farklı bir hikayesini konu alıyor.

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Luke Wilson, Owen Wilson, Ned Dowd

4. Şanghay Öğlen (2000)

Aksiyon, komedi ve batı tıbbının bir karışımı olan sinema, dövüş sanatları ve komedinin güzel bir birleşimidir. Hikaye, kaçırılan bir Çinli prensesi bulması için Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilen bir Çinli imparatorluk muhafızının (Jackie Chan) etrafında dönüyor. Gardiyan, bir tren soyguncusu (Owen Wilson) ile tanışır ve ikisi arasındaki sürtüşmeye rağmen aksiyon ve eğlence dolu bir kurtarma macerası başlar.

Yönetmen: Tom Dey

Oyuncular: Jackie Chan, Owen Wilson, Lucy Liu

3. Düğün Bozanları (2005)

En iyi Owen Wilson filmlerinden birinde Wilson, arkadaşı Jeremy Gray (Vince Vaughn) ile birlikte tek gecelik ilişkiler için düğünleri sabote eden John Beckwith’i canlandırıyor. John’un komik yapısı ve karizması seyirciyi çok güldürmeye yetiyor.

Yönetmen: David Dobkin

Oyuncular: Owen Wilson, Vince Vaughn, Rachel McAdams

2. Paris’te Gece Yarısı (2011)

Film, nişanlısıyla tatildeyken her gece Paris sokaklarında yürüyen ve geçmişe yolculuk yapan romancı Gil’in (Owen Wilson) hayatını konu alıyor. Gil geçmişe ne kadar çok seyahat ederse, şimdiki zamandan o kadar tatminsizdir.

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Owen Wilson, Rachel McAdams, Kathy Bates

1. Bonus: Müzede Bir Gece (2006)

Doğa Tarihi Müzesi’nde yeni işe alınan bir gece bekçisi, eski bir lanetin hayvanların ve sergilerin canlanıp ortalığı kasıp kavurmasına neden olduğunu keşfeder. Owen Wilson’ın bu filmde canlandırdığı küçük kovboy Jedediah en sevdiğim karakterlerden biri. Hep Octavius: Legend ile kavga etmiyorlar mı!

Yönetmen: Shawn Levy

Oyuncular: Ben Styles, Carla Gugino, Ricky Gervais, Owen Wilson

Owen Wilson’ın en çok hangi rolünü seviyorsunuz? Yorumlarını bekliyoruz.

Not: Burayı Jedediah ve Octavius ​​​​gifleriyle dolduracaktım ama yapabileceğiniz en iyi şey Night at the Museum’u izlemek ve neden bahsettiğimi anlayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu