Haber

Rusya: Varlığımız söz konusu olduğunda her düşmanı yok edebilecek silahlarımız var

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Patrushev, Rossiyskaya Gazeta gazetesine yaptığı açıklamalarda, “Rusya sabırlıdır, askeri üstünlüğüyle kimseyi yıldırmaz. Ancak varlığına yönelik bir tehdit varsa, Amerika Birleşik Devletleri dahil her düşmanı yok edebilecek modern ve benzersiz silahlara sahiptir.uyarı yaptı.

“Ukrayna, NATO ülkelerinin savaş kampına dönüştü”

Ancak Patrushev, Kiev’e silah ve mühimmat sağlayan ve Ukrayna askerlerini eğiten NATO ülkelerinin Ukrayna’yı büyük bir savaş kampına çevirdiğini vurguladı.

NATO üyelerinin askeri yardımlarının ve askeri eğitmenlerin Ukrayna’ya gönderilmesinin, bu ülkelerin Moskova ile Kiev arasındaki çatışmada taraf olduklarını gösterdiğini belirten Patruşev, şöyle konuştu: “NATO’nun amacı, Rusya’yı savaş alanında yenmek ve ardından onu paramparça etmektir”söz konusu.

Patruşev, ABD’nin diğer ülkelerin egemenliklerinin ihlali, başlatılan savaş ve çatışmalar, diğer ülke vatandaşlarına yönelik yasa dışı ‘cadı avı’ alanlarında ‘şampiyon’ olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “ABD hükümetinin amacı, sistemik kriz koşullarında halkının kafasını karıştırmaktır”sözlerini kullandı.

Patrushev, ABD’nin gerçekten demokrasiye doğru ilerlemeye karar vermesi ve müttefik tebaasını aşağılamayı bırakması halinde Rusya’nın bundan memnun olacağının altını çizdi.

“ABD’li siyasetçilerin Rusya’nın nükleer saldırıya yanıt veremeyeceğine ilişkin düşünceleri çok tehlikeli”

Patrushev, ABD’li politikacıların, Rusya’nın Washington’un önleyici bir nükleer saldırısına yanıt veremeyeceği yönündeki inançlarını eleştirdi. Rus yetkili, “Kendi propagandalarının tutsağı olan ABD’li politikacılar, Rusya ile doğrudan bir çatışma halinde, ABD’nin önleyici bir nükleer saldırı başlatabileceğinden ve Rusya’nın yanıt veremeyeceğinden hala biraz eminler. Bu dar görüşlü bir aptallıktır. ve üstelik çok tehlikeli.”değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu