Teknoloji

Samsung, Galaxy S23 serisiyle Galaxy S22’yi gölgede bırakmayı başardı

Samsung Galaxy S23 serisinin satışları lansmandan sonraki ilk altı ayda neredeyse 20 milyon adede ulaştı.Samsung, özellikle 2022 yılının ilk yarısındaki Galaxy S22 satışları göz önüne alındığında, yeni amiral gemisi serisiyle büyük bir başarıya imza atmış gibi görünüyor.

Pazar araştırma şirketi Korea Investment & Securities’in verileri, Galaxy S23 satışlarının ilk altı ayda kümülatif olarak 18,63 milyona ulaştığını gösteriyor. Piyasadaki ilk altı ayındaki Galaxy S22 amiral gemileriyle karşılaştırıldığında Galaxy S23 satışları yaklaşık %23 daha yüksek.

Hangi Galaxy S23 modeli ne kadar satıldı?

Araştırma firması, Samsung’un model bazında 8,89 milyon Galaxy S23 Ultra modeli, 3,31 milyon Galaxy S23+ modeli ve 6,43 milyon temel model sattığı belirtiliyor.Daha küçük olan Galaxy S23, Galaxy S23+’tan daha fazla satmış gibi görünüyor ancak ikisi de Ultra’nın satışlarına ulaşamadı.

Bu bilgiler Omdia tarafından kaydedilen Galaxy S23 Ultra satış sayısıyla bir ölçüde örtüşüyor. Omdia’ya göre Samsung, 2023’ün ilk yarısında 9,6 milyon Galaxy S23 Ultra sattı. Sevkiyat sayıları ile satışlar arasında ve farklı pazar araştırmacılarının kullandığı metodolojiler arasında her zaman bir tutarsızlık olacağı aşikar.

2023 henüz bitmedi, Galaxy S24 serisi piyasaya sürülmekten nispeten uzak ve Galaxy S23 serisi Samsung’un katlanabilir telefon bölümünde sunduğu en iyi ürün olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu