Haber

Tekirdağ’da deprem bölgesinden evlerine yardım malzemesi getiren polisler tutuklandı

Tekirdağ’da Zelzele bölgesindeki yardım malzemelerini evine getirdiği iddiasıyla tekrar gözaltına alınan polis personeli tekrar tutuklandı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, 4’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Yİ’nin tahliyesine itiraz etti

Zanlı, tutuklama kararının ardından yeniden gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Y., adli makamlarca tutuklandı.

Öte yandan, zanlının yardım malzemelerini resmi bir araca yükleyip Tekirdağ’a getirmesi üzerine diğer polis ekiplerinin şikayetçi olduğu ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin yardım malzemelerini kamerayla tespit ettiği öğrenildi.

Tekirdağ Valiliği’nden dün yapılan açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Kahramanmaraş’ta görev yapan bir polis memurunun depremzedeler için gönderilen bazı yardım malzemelerini İstanbul’a getirdiği ihbarı üzerine idari soruşturma başlatıldığı belirtildi. afet bölgesinden dönerken ikametgahı.

Açıklamada, “İlgili işçi hakkında idari soruşturma başlatılmış ve açığa alınmıştır. Hızla Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen işçi mahkemeye çıkarılarak denetim şartıyla serbest bırakılmıştır. Ancak, Bu karara Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından itiraz edilmiştir.Olay valiliğimiz ve polisimiz tarafından yakından izlenmiştir.Devletimiz bugüne kadar olduğu gibi tüm kurumlarıyla hata ve suç işleyenlere karşı kararlılıkla saldırmaya devam edecektir. ” terimleri kullanılmıştır.

pursaklarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu