Haber

Tokat’ta Terk Edilmiş Binada Sigara İzmaritleri Alevlere Teslim Oldu

Tokat’ta sigara izmaritlerinin atıldığı terk edilmiş iki katlı bina alevlere teslim oldu. Yangında bina kullanılamaz hale geldi.

Topçubağı Mahallesi Molla Hüsrev Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı metruk binada yangın çıktı. Teze göre, atılan sigara izmariti metruk binanın alevlere teslim olmasına neden oldu. Alevlerin yükseldiğini gören mahalle sakinleri durumu bildirdi. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Gruplar yangına müdahale ederken, meraklı kalabalık o anları izledi. İtfaiyenin yangını söndürmesinin ardından soğutma çalışmalarına başlandı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, metruk bina kullanılamaz hale geldi.

Topçu Muhtarı Nizamettin Aluç, kundaklama şüphesini dile getirerek, “Yolda arabanın yanından geçerken dumanı gördüm. Önce temiz sandım, sonra komşular evin yandığını söylediler. Hemen 112’yi aradım. Çabucak gruplar gelip müdahale etti. Bu binada rastgele vatandaş yaşamıyor. Yangının tam olarak nasıl çıktığını bilmiyorum ama terk edilmiş bir bina olduğu için herhangi bir can kaybı olmadı. İçindekilerden dolayı yangın çıkmış olabilir. Sokaktan çocuklar piknik amaçlı gelip ateş yakmış olabilir. Olayın tam olarak nereden kaynaklandığını bilmiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu