Haber

WHATSAPP ÜZERİNDEN DEAŞ İÇİN PARA TOPLADIĞI İDDİA EDİLEN 7 ŞÜPHELİ Yakalandı

İSTANBUL’da Whatsapp üzerinden açtıkları küme üzerinden para toplayarak DEAŞ terör örgütüne finansman sağladığı iddia edilen 7 zanlı eş zamanlı operasyonda yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının terörün finansmanının önlenmesine yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, Suriye’deki HOL Kampında DEAŞ örgütü üyelerine teslim edilmek üzere çeşitli örgütsel terimler kullanılarak para toplandığı belirlendi. Whatsapp’ta “Allah Yolunda” adıyla küme açıldı. DEAŞ terör örgütüne bu şekilde finansman sağlandığı istihbarat bilgileri ışığında İstanbul’da ikamet eden 7 zanlının kümede para topladığı belirlendi.

Bu zanlılardan birinin daha önce terörün finansmanı adı verilen bir süreçten geçtiği ve davasının devam ettiği ortaya çıktı. Şüphelilerin temaslı trafik kayıtlarında çok sayıda kuruluşa üyelik sürecinde yer alan kişilerle görüşme kayıtlarının olduğu, MASAK’tan alınan banka hesap hareketlerinde örgütsel terim işlem açıklamaları ile para transferlerinin olduğu, para transfer kaydı olan birkaç kişide yaygın olarak görülen şüpheli para hareketleriydi.

7 BÖLGEDE OPERASYON

Bunun üzerine bugün Tuzla, Bahçelievler, Beyoğlu, Pendik, Üsküdar, Kağıthane ve Avcılar’da ikamet eden 7 zanlıya eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda tüm zanlılar yakalanarak gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu