Teknoloji

3 yıl önce duyurulan oyun, piyasaya çıkamadan iptal edildi

Ubisoft, 3 yıldan biraz daha uzun bir süre önce Division serisine eklenecek ve oynaması ücretsiz olacak oyunu The Division Heartland’i duyurmuştu. O zamanlar, Heartland’in 2021’in sonlarında veya 2022’de çıkacağı öne sürülmüştü. Ancak yeni yapılan duyuruya göre oyunu hiç göremeyeceğiz.

Şirket, üç aylık kazanç raporunda yazar Tom Clancy’nin kurucularından olduğu Red Storm Entertainment stüdyosunun üzerinde çalıştığı oyunun geliştirilmesine son verdiğini açıkladı. Bunun sebebi ise Ubisoft’un kaynaklarını “daha büyük fırsatlar” olarak adlandırdığı XDefiant ve Rainbow Six serisine kaydırmak istemesi.

Ubisoft, son birkaç yıl içinde iş akışını düzene sokmak ve maliyetleri düşürmek için bir dizi oyunu iptal etti. Ayrıca Mart ayı sonunda çalışan sayısını 1.700’den fazla azaltarak 19.011 kişiye düşürdüğünü açıkladı.

Bununla birlikte Ubisoft, genel stratejisi hakkında da bir güncelleme yaptı. Buna göre şirket, iki temel unsura odaklanmayı planlıyor: Açık dünya oyunları (Assassin’s Creed Shadows ve Star Wars Outlaws gibi) ve devam eden canlı hizmet oyunları (XDefiant ve Rainbow Six Siege). Ubisoft’un büyümek için uygun gördüğü alan burası, bu nedenle önümüzdeki yıllarda daha fazla Far Cry ve Ghost Recon oyunu bekleyebiliriz.

Daha yakın geleceğe baktığımızda, AC Shadows, Star Wars Outlaws, Rainbow Six Mobile, The Division Resurgence ve XDefiant gibi oyunlarla ilgili son gelişmeleri 10 Haziran’da Ubisoft Forward’da öğreneceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu