Haber

Düzce’de depremin ardından Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülke genelinin modüllü ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak etraflarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

Yağışların; Denizli, Manisa, Antalya, Isparta, Burdur, Afyon, Eskişehir, Bilecik, Sakarya, Bolu, Düzce ve Zonguldak etraflarında kuvvetli, İzmir, Muğla, Aydın ile Çanakkale etraflarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Meteoroloji; sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, heyelan, hortum oluşma riski ve kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması ihtarında bulundu.

Sıcaklıkların, Kıyı Ege’de 2 ila 4 derece azalacağı, Marmara’nın doğusu ile Batı Karadeniz’de 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın, Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kısımlarında kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu