Haber

Düzce’deki deprem nedeniyle ara verilen eğitime yarın devam edilecek.

Düzce Valisi Cevdet Atay, kentte meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle orta öğretimin yarın devam edeceğini bildirdi.

Atay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 23 Kasım’da kentte meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından eğitime orta yol verildiğini hatırlattı.

Okulların yarın açılacağını belirten Atay, “Öğrencilerimizin güvenliği önceliğimizdir. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı denetim ekipleri tarafından tüm okul binalarımız detaylı bir şekilde incelendi, kontrol edildi. güvenli olduğu görüldü ve raporlar ilgili kuruma iletildi.” terimleri kullandı.

Öğrencilerin yaşadığı kaygı ve paniğin giderilmesi için öğretmen ve uzmanların sosyal aktivite ve rehberlik hizmetlerine ağırlık vereceklerini vurgulayan Atay, şunları kaydetti:

“Okula zorunlu nedenlerle gelemeyen öğrenciler izinli sayılacaktır. Bu süre zarfında öğrencilerimiz okula serbest kıyafetle gelebileceklerdir. Okula dönüş ve uyum sürecini geçirmek için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. en sağlıklı şekilde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu