Yaşam

Veet Anti-Prenses Sınıflarında Eğitim Başlıyor

Kadınların hayatları boyunca özgüvenle ilerlemeleri ve kendi kararlarını verebilmeleri için destek olan Veet Türkiye, Koruncuk Vakfı ile işbirliğini bir adım öteye taşıyor ve Koruncukköyler’de kurduğu Anti-Prenses Sınıfları ile genç kızları desteklemeye devam ediyor.

Kadınların hayatları boyunca güvenle ilerlemeleri için onlara destek olmayı hedefleyen Veet, 2019 yılında başlattığı #AntiPrinses kampanyası ile bu yolda ilk adımı attı. 2022 yılı itibari ile Veet’in Watsons iş birliği ile hayata geçirdiği proje kapsamında; Ekim ayı boyunca Watsons’tan satın alınan her Veet ürünü, Koruncuk Vakfı’nın desteklediği genç kızların eğitimine katkı oldu. Veet, bu proje kapsamında 5 yıl boyunca Koruncukköy’de yaşayan tüm genç kızların kişisel bakım ihtiyaçlarına katkıda bulundu. Ayrıca yapmış olduğu takviyelerle 250 genç kızın üniversite hayallerini gerçekleştirmeleri için eğitim hayatına ve bireysel bakım ihtiyaçlarına katkı sağlayacaktır. Şimdi ise projenin bir sonraki adımı ile genç kızların hayatlarında daha kalıcı bir iz bırakmak için “Prenses Karşıtı Sınıflar”da eğitime başlandı.

Anti-Prenses Sınıflarında Uzman. Ps. Fundem Ece tarafından Koruncuklu kızlara özgüven eğitimi verilecek. “Kendimi her halimle seviyorum”, “Kendimi filtresiz seviyorum (sosyal medyanın sahte güzellik algısına boyun eğmiyorum)”, “Hayır diyebilmek = sınır koyabilmek”, “Seçimlerim benim Kendime ait, tüm sorumluluğu alabilirim” ve “Mükemmel değilim ama benden başka kimse yok” başlıkları altında gerçekleştirilecek. İstanbul’da başlayan eğitimler 5 hafta boyunca devam edecek. Ardından eğitimler İzmir Koruncukköy’de devam edecek. “Kendimi filtresiz seviyorum (Sosyal medyanın sahte güzellik algısına boyun eğmiyorum)” başlıklı eğitimin ilki 3 Aralık’ta Koruncukköy Bolluca’da genç kızların katılımıyla gerçekleştirildi.

“Genç Kızların Üniversite Hayallerini Gerçekleştirmelerini Destekliyoruz”

Anti-Prenses Kurslarında özgüven eğitimleri ile genç kızların geleceğin güçlü kadınlarına dönüşmelerine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Reckitt Sağlık İş Birimi Pazarlama Müdürü Neslihan Kama, “Veet olarak kadınların hayatları boyunca güvenle ilerleyebilmeleri en değerli hedeflerimizdir. Özellikle vücutları ve kişisel bakımları söz konusu olduğunda utanmadan ve kalıp yargılara takılıp kalmadan kendi kararlarını verebilmeleri için her alanda destek oluyoruz. Genç kızların eğitim hayatlarını desteklemek için iş ortaklarımız Watsons ve Koruncuk Vakfı ile birlikte hayata geçirdiğimiz bu anlamlı projeye Veet Anti-Prenses sınıfları ile devam ediyoruz. 2023 ve sonrasındaki misyonumuz doğrultusunda daha fazla genç kıza ulaşacak projelerle bu desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu