Ekonomi

Huntington, piyasa değişimleri nedeniyle 4. çeyrekte kazançlarının düştüğünü bildirdi

COLUMBUS, Ohio – Huntington Bancshares Incorporated (NASDAQ:HBAN), dördüncü çeyrek kazançlarında düşüş olduğunu ve net gelirin 243 milyon dolar veya nominal hisse başına 0,15 dolar olduğunu açıkladı. Bu rakam, bir önceki yılın aynı çeyreğinde rapor edilen hisse başına 0,27$’a göre bir düşüşü temsil ediyor. Banka, düşük faizi, özel bir FDIC Mevduat Sigorta Fonu değerlendirmesi ve vergi öncesi geliri 74 milyon dolar azaltan riskten korunma programında piyasaya göre yapılan bir ayarlama da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağladı.

Net gelirdeki düşüşe rağmen Huntington’da ortalama toplam mevduat ve kredilerde hem önceki çeyreğe hem de geçen yılın aynı dönemine göre artış kaydedildi. Ortalama toplam mevduat 1,5 milyar dolar artarken, ortalama kredi ve finansal kiralama toplamları bir önceki çeyreğe göre 445 milyon dolar arttı. Bankanın sermaye pozisyonu da güçlendi ve Çekirdek Sermaye Tier 1 (CET1) risk bazlı sermaye oranı %10,25’e yükseldi.

Banka, dördüncü çeyrekte, 3 milyar dolarlık birinci sınıf dolaylı otomobil kredileri portföyünü içeren sentetik bir Kredi Risk Transferi işlemini tamamladı. Bu stratejik hamle, risk ağırlıklı varlıkları yaklaşık 2,4 milyar dolar azaltarak şirketin sermayesini optimize etti.

Huntington Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan ve CEO’su Steve Steinour, büyüme stratejilerini ve müşteri hizmetleri odağını destekleyen güçlü likidite ve sermayeyi öne sürerek şirketin konumuna olan güvenini dile getirdi. Steinour, bankanın kredi kalitesini yönetme konusundaki disiplinli yaklaşımını ve önümüzdeki yıl büyüme fırsatlarını yakalamaya hazır olduğunu vurguladı.

Ayrıntılı faiz basın bülteni ve üç aylık mali ek dahil olmak üzere bankanın faizle ilgili tüm materyalleri, Huntington’un web sitesinin Yatırımcı İlişkileri bölümünde mevcuttur. Bu bilgi Huntington Bancshares Incorporated’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

orhangazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu