Ekonomi

Morgan Stanley, S&P 500’ün yapay zeka ve düşük işgücü maliyetleri sayesinde büyüyeceğini öngörüyor

Morgan Stanley(NYSE: HANIM), S&P 500 Endeks için olumlu bir görünüm öngördü ve 2024 yılı sonuna kadar 4.500’e yükseleceğini tahmin etti, bu da mevcut seviyelerden %2’lik potansiyel bir artışı temsil ediyor. Bu iyimserlik, azalan işgücü maliyetleri ve beklenen gelir artışı nedeniyle endeks şirketleri için gelecek yıl öngörülen %7 hisse başına kazanç (EPS) büyümesi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanıyor.

S&P 500 Cuma gününü haftayı %1,6 artışla 4.415,24 puandan kapattı. Bu son yükselişe rağmen Morgan Stanley analistleri, sağlam bir toparlanma gerçekleşmeden önce gelecek yılın başlarına kadar uzayabilecek kısa vadeli faiz türbülansının olasılığını kabul ediyor.

Firma, 2023 için S&P şirketlerinin gelirlerinde %4-5’lik bir artış ve ılımlı bir marj artışı öngörüyor. Öngörülen marj artışı, istikrarlı bir kazanç iyileşmesine yol açması beklenen azalan işgücü maliyetlerine bağlanıyor.

Analistler, 2025’e girerken S&P şirketleri için %16’lık önemli bir kar artışı ile iyileşen bir kazanç ortamı öngörüyor. Bu güçlü büyümenin, üretkenliği artıracak ve şirketin daha da genişlemesine katkıda bulunacak yapay zekadaki (AI) gelişmelerle desteklenmesi bekleniyor. kenar boşlukları.

Morgan Stanley’nin stratejik varsayımı, kısa vadeli zorluklar karşısında pazarın esnekliğine ve uyum yeteneğine olan güvene işaret ederken, yapay zeka, kurumsal kârlılığı ve verimliliği artırmada giderek daha değerli bir rol oynuyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-kelkit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu