Haber

Osmangazi’den Elmasbahçeler’e örnek hizmet

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’nın merkezindeki yerleşim yerlerinden Elmasbahçeler Mahallesi’nde hayata geçirdiği Sosyal Gelişim Merkezi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın katıldığı törenle hizmete açıldı. Elmasbahçeler Mahallesi’nde 37 yıl muhtarlık yapan rahmetli Mustafa Pamukçu; Muhtarlık, sağlık ocağı, OSMEK kursları ve yeşil alanı ile mahalleye kazandırılan örnek bir proje oldu.

“Daha modern ve yaşanabilir bir Osmangazi” için değerli projeleri Bursa’ya kazandırıyoruz.

Osmangazi Belediyesi, Elmasbahçeler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mustafa Pamukçu Toplum Geliştirme Merkezi’ni hizmete açtı. Toplam 1.400 metrekare alan üzerine 350 metrekare taban alanı üzerine iki kat olarak inşa edilen merkezde sağlık ocağı, muhtarlık ve otopark, zemin katta ise OSMEK kurslarının yapılacağı derslikler bulunuyor. üst katta.

Açılış törenine ev sahipliğinde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekili Refik İhtimam, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Arif Bayrak, AK Parti Osmangazi Mahallesi Önder Ufuk Cömez, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar törende yaptığı konuşmada, ortasında sağlık ocağı, muhtarlık ve OSMEK kurslarının olduğu Elmasbahçeler Mustafa Pamukçu Sosyal Gelişim Merkezi’ni modern ve fonksiyonel yapısıyla keyifli bir proje olarak hizmete açtıklarını söyledi. . Önder Dündar, yeni hizmet binasına 37 yıl mahalle muhtarlığı yaptıktan sonra geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Mustafa Pamukçu’nun adını verdiklerini belirterek, “Mustafa amcanın bu hizmeti mahalleye kazandırmada büyük emeği var. Hasta olmasına rağmen temel atma törenine katılarak bizleri yalnız bırakmadı. Özünde onun duası var. Ne yazık ki bu hizmetin tamamlandığını göremeden vefat etti. Onun adını yaşatmak için bu merkeze onun adını verdik.”

Dündar: “Bursa’ya değer katıyoruz”

Osmangazi Belediyesi olarak hayata geçirdikleri dev çalışmalarla Bursa’ya değer kattıklarını kaydeden Dündar, “Bu çalışmaları ilçemizin en ücra noktalarına taşıyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini dinliyor, taleplerine çözüm üretiyoruz. Birinci sınıf Panorama 1326 Bursa Fetih Müzemizi bu mahalleye kazandırdık. Çalışmalarımıza yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Sosyal belediyecilikte en üst proje dediğimiz, 3 farklı hizmetin ortada olduğu BAREM’i inşa ettik. Bu hizmetin başka örneği yok Osmangazi Meydanı Bursa merkezde çok kıymetli bir hizmet. Gelişmeye ayak uyduramayan ve şehrin merkezinde 40 dönümlük bir alanda çöküntü olarak kalan bir yerdi. Oradaki hak sahipleriyle anlaşarak kamulaştırmaları yaptık. Meydandaki çalışmaların ilk etabında sona gelindi. Bu etap bittiğinde Panorama 1326 Bursa’da ses getirecek. Proje bittiğinde meydan Bursa’nın kalbi olacak” dedi. dedi.

Büyük çalışmaların yanında mahallelere de değerli hizmetler sunduklarını anlatan Lider Dündar, “Her mahallede hizmet birimimiz ve sosyal gelişim merkezlerimiz var. Burada vatandaşlarımızın hizmet edebileceği, nefes alabileceği mekanlar üretiyoruz. Bu hizmet binası Elmasbahçeler ve Demirtaşpaşalı vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri bir yer olacak. Rahmetli muhtarımız Mustafa Pamukçu buranın yapımında çok emek vermiş. Yardımcımız Refik Özen’e de desteğinden dolayı teşekkür ederim. Bu hizmet mahallemize, Osmangazi’ye ve Bursa’ya hayırlı olsun.” terimleri kullandı.

Ala: “Siyaset yapmamızın nedeni hizmet”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala yaptığı konuşmada Osmangazi Belediyesi’nin bir güzel servisini daha hizmete açtıklarını belirterek, “Geçen gün farklı bir mahallede vatandaşlarımıza güzel bir servis kazandırdık. Bugün vatandaşlarımızın hizmetine bir hizmet daha kazandırıyoruz. Mahallelerimize bu güzel hizmetleri kazandıran Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a çok teşekkür ediyorum. Siyaset yapmamızın sebebi hizmet etmektir. Gecemiz yok, gündüzümüz yok. Milletimize hizmet için çalışıyoruz” dedi. söz konusu.

Türkiye’nin Türkiye’den büyük olduğuna işaret eden Ala, “Fiziksel bir sonumuz var. Oysa gönül coğrafyamız çok daha geniştir. Bu yüzden daha güçlü olmalıyız. Bu bizim için bir yükümlülük. Etrafımızdaki ülkeler paramparça oldu. Rusya ile Ukrayna arasında büyük bir savaş var. İki devlet lideriyle görüşen sadece bir başkan var. O, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunu her birinizin desteğiyle yapıyoruz. 20 yıldır her türlü sıkıntıya karşı her zaman yanımızda oldunuz. Sizler her zaman Türkiye’nin istikrarından yana oldunuz. Biz de o gücü kötü kullanmadan uluslararası arenada güce dönüştürdük ve yolumuza devam ediyoruz. Türkiye etrafındaki kargaşada bir istikrar adası olarak devam ediyorsa sizlerin sayesindedir.” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik İtina, sokaklarında doğup büyüdüğü Elmasbahçeler Mahallesi’nde güzel bir hizmetin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Osmangazi Belediyemizin bu güzel hizmeti de örnek teşkil ediyor. sadakat. 37 yıl bu mahalleye hizmet eden Mustafa Pamukçu Amcamızı rahmetle anıyorum. Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a vefası ve güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Elmasbahçeler Mahallesi Muhtarı Yaşar Gül, yaptığı konuşmada Lider Dündar’a teşekkür ederek, “Hayalini kurduğumuz bu güzel eseri mahallemize kazandıran ve emeği geçen değerli Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a mahallem adına çok teşekkür ediyorum. çalışma ve hizmet politikasıyla Osmangazi’nin her köşesine damgasını vurdu.” kullanılmış.

Başkan Dündar’a teşekkür plaketi

Merhum Mustafa Pamukçu’nun ailesi de vefa örneği sergileyen Lider Dündar’a teşekkür plaketi takdim etti. Açılış kurdelesi Osmangazi İlçe Müftüsü Mehmet Uzun’un dualarıyla kesilirken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala ile protokol, sosyal gelişim merkezini gezdi. OSMEK kurslarında okuyan vatandaşlarla sohbet eden Ala, ardından Aile Sağlığı Merkezi’ne giderek sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu