Haber

THY bugün deprem bölgesine 102 sefer düzenliyor

KAHRAMANMARAŞ’ta 10 ili etkisi altına alan iki şiddetli depremin ardından Türk Hava Yolları (THY), deprem bölgesine arama kurtarma ve yardım ekipleri ulaştırmak için bugün 102 sefer gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili bilgileri sosyal medya hesabından paylaşan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Bugün insani yardım ve arama kurtarma ekiplerinin ulaştırılması amacıyla 83 yardım seferi, 19 kargo seferi ve toplamda 102 seferle operasyonumuza devam ediyoruz. AFAD koordinasyonunda deprem bölgelerine gidiyoruz. Devlet kurumlarımız ve ilgili makamlarımızla iş birliği yapıyoruz. Türkiye’deki deprem bölgelerine vatandaşlarımıza gidiş-dönüş ulaşım imkanı sunmak için çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

YURTDIŞINDAN DA YARDIM TAŞIYOR

Turkish Cargo, deprem bölgesine yurt içi yardım taşımanın yanı sıra yurt dışından da depremzedelere yardım ulaştırıyor. Yapılan planlama kapsamında başta ABD, Hollanda ve Almanya olmak üzere çok sayıda depremzedeye yapılan yardımlar Türk Kargo uçakları ile Türkiye’ye getiriliyor. Bu arada kargo uçaklarının olumsuz hava koşullarından dolayı uçuş güvenliğini sağlamak için uçuş öncesi ‘de-icing’ ve ‘anti-icing’ işlemleri uygulanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu