Haber

Gaziemir’de kadınlar güçlüdür

Gaziemir Belediyesi’nin 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü kapsamında hazırladığı ve belediyenin bayan çalışanlarının fotoğraflarına yer verilen görsel çalışmayla, bayanların gücüne dikkat çekildi.

Bir insan hakları ihlali olan bayana yönelik şiddet; lisan, din, ırk, sınıf ayırt etmeksizin tüm toplumların ortak sorunu. Gaziemir Belediyesi, bu sıkıntıya dikkat çekmek için her yıl 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü kapsamında düzenlediği etkinliklerle tüm bireyleri şiddete karşı harekete geçmeye davet ediyor. Belediye, bu özel gün kapsamında hazırladığı viral çalışmayla bayanların gücüne dikkat çekti. Görsel çalışmada belediyenin farklı ünitelerinde çalışan bayanların fotoğraflarına yer verildi. “Gaziemir’de kadınlar üretkendir, Gaziemir’de kadınlar mutludur, Gaziemir’de kadınlar umutludur, Gaziemir’de kadınlar güçlüdür, Gaziemir’de kadınlar yaratıcıdır” iletilerinin da yer aldığı görsel çalışma, ilçedeki reklam panolarına asıldı.

Çalışma ile bayanların gücüne dikkat çekmek istediklerinin altını çizen Gaziemir Belediye Lideri Halil Arda, Bayan İstişare Merkezi’nde bayanlara toplumsal, ruhsal ve türel takviye verdiklerini belirterek “Son yıllarda artan bir halde Türkiye’de bayanlar farklı biçimlerde şiddete uğruyor, öldürülüyor. Eğitim ve çalışma hayatında bayanların ikinci plana itiliyor olması onları şiddetin birinci maksadı haline getiriyor. Bayana yönelik şiddet, toplumun ve devletin duyarsızlığıyla büyüyor. Bayan Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun bilgilerine nazaran 2022 yılında 344 bayan hayattan koparıldı. Bizde bu vahşet karşısında susmuyoruz ve herkesi harekete geçmeye davet ediyoruz. Gaziemir Belediyesi olarak bayanların, çocukların ve dezavantajlı tüm bireylerin yanındayız. Onların hayatın her alanında daha çok kelam sahibi olmaları için projeler yaşama geçiriyoruz. Bayan Müşavere Merkezimizde bayanlara toplumsal, ruhsal ve hukuksal takviye veriyor, farkındalık çalışmaları ve güçlendirici küme çalışmaları yapıyoruz. İlçemizde şiddete uğrayan tüm bayanlar bize ulaşıp hiçbir fiyat ödemeden toplumsal, ruhsal ve tüzel manada dayanak alabilirler. Bayan İstişare Merkezi’mizde verilen hizmetlerden yararlanmak isteyenler 0 232 252 56 57 ve 0549 793 04 53 numaralı telefonu arayarak randevu oluşturabilirler” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu