Teknoloji

HAVELSAN ile INTRA arasında simülasyon anlaşması!

HAVELSAN ve INTRA Savunma Teknolojileri, 5 Şubat 2024 tarihinde Riyad’da Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladı. Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. Haluk Görgün’ün katıldığı törende, HAVELSAN’ın simülasyon ve pilotaj konusundaki uzmanlığı arasında sinerji yaratılması amaçlanıyor. eğitim teknolojileri ve INTRA’nın askeri tasarım, mühendislik, geliştirme, üretim ve lojistik destek alanındaki uzmanlığı.

Mutabakat Zaptı, HAVELSAN’ın savunma ve simülasyon teknolojilerindeki engin deneyimi ile INTRA’nın yenilikçi yaklaşımlarını ve teknik uzmanlığını bir araya getiren iş birliğinin ana hatlarını belirliyor. İki şirket arasındaki bu ortaklık, yeni nesil savunma stratejilerinin dinamik ihtiyaçlarını karşılayan ileri düzey askeri simülasyon çözümleri üretmeyi amaçlıyor.

Şu ana kadar HAVELSAN; F-16, T129 ATAK Atak Helikopteri, Airbus/Boeing Yolcu Uçağı, AV-8, keskin nişancı, denizaltı platformları, S-70 Black Hawk/Seahawk, AS-532 Cougar, CN-235, T-38M ve KT-1T gibi . çalışmalar için çeşitli simülatörler geliştirdi.

KAYNAK: SAVUNMA SANAYİCİSİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu